Junior Web Developer @Creative People

Δημοσιεύτηκε πριν από 4 έτη

Θέση: Junior Web Developer @Creative People

Σύντομο προφίλ εταιρείας: Η Creative People αναζητά δημιουργικά και φιλόδοξα άτομα για να εργαστούν στην ομάδα της που βρίσκεται στη Νέα Φιλαδέλφεια. Ο χώρος εργασίας μας χαρακτηρίζεται από πνεύμα συνεργασίας και προσφέρουμε συναρπαστικές και ποικίλες ευκαιρίες για μάθηση, επαγγελματική εξέλιξη και ουσιαστική συνεισφορά στην επιτυχία μας.

Περιγραφή θέσης: Ως επιτυχημένος υποψήφιος, θα πρέπει να κατανοείτε σε βάθος τις διεργασίες και τις ροές των τεχνικών εργασιών που βρίσκονται πίσω από τη λειτουργικότητα η οποία παρέχεται στον τελικό χρήστη. Θα γίνετε μέλος μιας κορυφαίας ομάδας μηχανικών λογισμικού.

Στις καθημερινές εργασίες σας θα περιλαμβάνονται τα εξής: ανάπτυξη και υποστήριξη ιστότοπων, ανάπτυξη εφαρμογών web, εντοπισμός και ανάλυση προβλημάτων, διασφάλιση ποιότητας προϊόντων, επικοινωνία με διάφορα τμήματα και δημιουργική προσέγγιση σε αυτόματες διαδικασίες.

Αντικείμενο εργασίας: Το αντικείμενο της εργασίας σας θα περιλαμβάνει τους εξής τομείς:

  • Ανάπτυξη και υποστήριξη ιστότοπων, καθώς και αντιμετώπιση προβλημάτων ιστότοπων.
  • Μηνιαία συντήρηση ιστότοπων.
  • Προσαρμοσμένη ανάπτυξη εφαρμογών web.

Ελάχιστες απαιτούμενες προϋποθέσεις:

  • Τουλάχιστον 1 έτος πρακτικής προϋπηρεσίας σε τεχνολογίες web.
  • Καλή γνώση CSS, HTML.
  • Βασική γνώση cPanel ή Plesk.
  • Αποδεδειγμένες αναλυτικές ικανότητες και δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων.
  • Αξιοπιστία, υπευθυνότητα, προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Δυνατότητα εκτέλεσης πολλών εργασιών ταυτόχρονα και αποτελεσματική απόδοση υπό συνθήκες πίεσης.
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες στα αγγλικά (προφορικά και γραπτά).
  • Διαθεσιμότητα για μακροχρόνια δέσμευση.
  • Διάθεση για μάθηση.

Θα εκτιμηθούν τα ακόλουθα ως προσόντα:

  • Node JS.
  • Angular JS.
  • PHP.
  • Γνώση jQuery ή Javascript.
  • Γνώση της πλατφόρμας ηλεκτρονικού εμπορίου Magento.
  • PHP frameworks όπως το Slim framework ή το Laravel.
  • Τεχνολογίες Web Socket.

Προσωπικά στοιχεία

Μια έγκυρη διεύθυνση email απαιτείται.
Ένας έγκυρος αριθμός τηλεφώνου απαιτείται.

Πρόσθετες πληροφορίες

Thank you very much for your interest in our company and for sending us your Curriculum Vitae. Should your qualifications and prior experience match those required for any of our current vacancies, we will contact you. Otherwise, we will keep your CV for a period of two (2) years, in case a position which matches your qualifications and interests opens. We would like to inform you that we will process your CV fairly and lawfully and that your application will be treated with the strictest confidentiality, so we will not share your personal data with third parties other than employees and members of our company, who will be involved with the processing of your application. In particular, we shall process your personal information included in the CV exclusively for the purposes of evaluating your qualifications, whereas the legal basis for the processing of your personal data will be for us to take steps prior to entering into a contract with you. According to the General Data Protection Regulation, you have the right to access, rectify and erase your personal data and the rights to restrict and to object to the processing of your personal data which are kept in the company\'s records. You can exercise your rights above and send any relevant query at [email protected]. You also have the right to lodge a complaint with the Greek Data Protection Authority, if you consider that the company violates the applicable data protection laws when processing your personal data. We thank you once again for your interest in our company and we wish you every success in meeting your career objectives.